CPU سرور HP

سی پی یوها مغز محاسباتی سیستم های کامپیوتری و سرورها هستند که با کمی توجه کردن به فرکانس کاری و دیگر مشخصه های آن ها بسیار بهتر می توان به بررسی قیمت هر یک و تصمیم گیری برای خرید بهترین آن ها پرداخت.

البته باید بدانید که به خصوص در مورد سرورهای اچ پی، به دلیل تنوع بسیار بالایی که ریزپردازنده ها و سی پی یوهای عرضه شده به بازار دارند، بررسی قیمت و عملکرد هر یک از سی پی یوها و مقایسه آن با دیگری تا حد زیادی پیچیده تر از بررسی و مقایسه قطعات سخت افزاری دیگر (مانند رم یا منابع ذخیره داده) است.

نگاهی به انواع سی پی یو سرور HP

از ابتدای طراحی و ساخت سرورها تا به حال، مدل های بسیار زیادی از ریزپردازنده و یا سی پی یو برای استفاده در پیکربندی آن ها توسط برندهای معتبر بین المللی تولید و به بازار عرضه شده اند.

از اوایل سال 2000 میلادی تا به حال، کار طراحی، ساخت و عرضه انواع ریزپردازنده های جدید یا CPU های مدرن توسط این برند معتبر ادامه دارد و ما هر چند سال یک بار شاهد عرضه نسلی جدید از آن ها (با سرعت و قدرت بسیار بیشتر) هستیم.

قیمت CPU سرورهای اچ پی

اگر چه عوامل زیادی مانند تغییرات نرخ ارز بر روی قیمت محصولات اینتل و سایر قطعات مورد استفاده در سرورهای اچ پی پرولیانت و سایر سرورها موثر هستند، اما علاوه بر این، با توجه به مشخصه هایی که به تعدادی از آن ها (مانند فرکانس کاری و پشتیبانی از فناوری ECC) در بالا اشاره شد، قیمت CPU سرورهای اچ پی با هم تفاوت های زیادی دارند.

به گونه ای که سی پی یوهای نسل جدیدتر به دلیل پشتیبانی از فناوری های نوین و داشتن قدرت محاسباتی بالا (به خصوص در سری های گلد و پلاتینوم) ممکن است تا چند برابر گران تر از سی پی یوهای قدیمی تر برندهای معروفی مانند اینتل باشند.

با توجه به تفاوت در تکنولوژی ساخت، به طور معمول قیمت این CPU ها می تواند از زیر صد دلار تا چند صد دلار در نوسان باشد که با توجه به نرخ ارز امکان تبدیل قیمت آن به ریال وجود خواهد داشت.

در هر صورت می توانید در صورت نیاز به آگاهی از لیست قیمت CPU سرور HP برای انتخاب و خرید آن ها با ما در شرکت آوا فناوری ماندگار تماس بگیرید.

کارشناسان ما آماده هستند تا اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند تا بتوانند سهم کوچکی در کمک به شما برای خرید بهترین پردازنده (متناسب با نیازمندی سرور) ایفا کنند.

هیچ محصولی یافت نشد.